Z zycia szkoly
Piknik w ogrodzie jordanowskim

Piknik w ogrodzie jordanowskim

Dnia 7 czerwca 2014r. odbył się piknik w ogrodzie jordanowskim zorganizowany przez Płockie Stowarzyszenie Amazonek i Urząd Miasta Płocka.

Rozegrano Turniej Piłki Nożnej, w którym rywalizowało 5 drużyn: dziewczęta z KS Królewscy Płock(zwyciężczynie turnieju), panie z UM Płocka z prezydentem A.Nowakowskim w roli bramkarza, osoby niepełnosprawne z GKS Góra i płoccy wolontariusze.

Podczas pikniku rozdano różowe kartki z informacją na temat profilaktyki raka piersi – zbadaj się i wygraj życie – to najważniejsze przesłanie dla wszystkich pań, a także panów, którzy powinni mobilizować kobiety do badań.

W w/w akcję, uatrakcyjniając ją zaangażowali się uczniowie Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Płocku, wskazując jakie działania można podejmować, aby poprawić własne samopoczucie i zapobiegać chorobom.

Uczniowie II roku kształcenia w zawodzie Ratownik Medyczny dokonywali pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i pomiaru poziomu cukru we krwi oraz przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie I roku kształcenia w zawodzie Technik Masażysta wykonywali masaż klasyczny. Uczennice z kształcenia w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych wykonywały makijaż i udzielały wskazówek w jaki sposób prawidłowo go wykonać. Stanowisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku, dlatego też uczniowie rozdali wiele ulotek promujących szkołę.

Tags :