Z zycia szkoly
Zajęcia z pasją

Zajęcia z pasją

Terapeuci zajęciowi I i III semestru wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dwie pasjonatki swojego zawodu, nauczycielki chemii, ekolożki, kobiety twórcze, kreatywne i pełne pasji: Panie Beatę Żółtowską i Elżbietę Milewską.

Na warsztatach słuchacze poznali dziesiątki, jak nie setki możliwości wykorzystywania plastiku. Plastik to potoczne określenie tworzyw sztucznych, czyli dużej grupy materiałów stosowanych obecnie we wszystkich dziedzinach naszego życia. Recykling, czyli odzyskiwanie tworzywa ze zużytych produktów i ponowne ich wykorzystanie służy ochronie środowiska i ekologii.

A do czego można wykorzystać ponownie zużyte produkty z tworzyw sztucznych? Och to szeroki wachlarz możliwości: biżuteria, pomoce dydaktyczne, bibeloty, wazony, sprzęt pomocniczy do zajęć ruchowych, teatr lalek a przekładając na język terapeutyczny tworzywa sztuczne możemy wykorzystać w arteterapii, biblioterapii, kinezyterapii, plastykoterapii, skulpturoterapii, socjoterapii, teatroterapii….po techniki zdobnicze. Było fantastycznie ?

Zapraszamy do fotorelacji.