Z zycia szkoly
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

27 listopada 2015 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które odbyło się się w Galerii Handlowej Wisła.

Do Galerii ściągnęły rzesze osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami i wolontariuszami. Imprezę uroczyście otworzył Prezydent Miasta Płocka. Odśpiewano też hymn niepełnosprawnych „Bóg się mamo nie pomylił”. Uczennice Paulina Mostowska, Martyna Wasińska, Katarzyna Mielewczyk, Klaudia Sobczak, Milena Kapowicka z pierwszego roku kierunku kształcenia w zawodzie Higienistka Stomatologiczna dokonywały pomiaru ciśnienia tętniczego krwi dla zainteresowanych oraz przeprowadziły pokaz udzielania pierwszej pomocy w zadławieniach i zatrzymaniu krążenia z użyciem defibratora treningowego AED. Uczniowie; Fijałkowska Klaudia, Pilarska Ewa i Patryk Marcinkowski z drugiego roku kierunku kształcenia Technik Masażysta demonstrowali masaż klasyczny.

Ola Łukawska, Kasia Mikołajczyk, Paulina Grabowska uczennice pierwszego roku kierunku kształcenia opiekunka dziecięca malowały buzie chętnych osób i dzieci dając popis zdolności i fantazji plastycznej i artystycznej. Dzieci, młodzież i dorośli chętnie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach pod bacznym okiem młodych instruktorek.