Czy mamy szósty zmysł?

Czy mamy szósty zmysł?

Chcesz poznać odpowiedź, zapraszamy do Medyka. Dziś powtórka z anatomii. Narządy zmysłu to organy wyspecjalizowane w rejestrowaniu docierających do organizmu bodźców ze środowiska zewnętrznego oraz wewnętrznego. Do nauki wykorzystywaliśmy modele anatomiczne. Zajęcia z anatomii i fizjopatologii na kierunku technik farmaceutyczny, semestr II prowadziła mgr Beata Wiśniewska.

Co słychać w pracowni analizy leków?

Co słychać w pracowni analizy leków?

Słuchacze I roku Technika Farmaceutycznego w pracowni analizy leków poznali nową metodę miareczkowania – redoksymetrię. W czasie zajęć Słuchacze ćwiczyli zapis reakcji utleniania i redukcji, jako podstawy miareczkowania redoksymetrycznego. Oznaczali zawartość wody utlenionej za pomocą manganometrii oraz jodometrycznie zawartość jonów miedzi (II ). Słuchacze wykonywali nie tylko obliczenia, ale również obserwowali zmiany barwy analizowanych próbek. Zajęcia prowadziła inż. Katarzyna Kraszewska […]

Próba pienienia surowców

Próba pienienia surowców

13.03.2023r. słuchaczki II roku Technika farmaceutycznego, podczas zajęć z Pracowni farmakognozji, pod kierunkiem mgr Katarzyny Grabowskiej, wykonywały próbę pienienia surowców saponinowych- korzenia mydlnicy i korzenia lukrecji. Na tej podstawie wyciągnęłyśmy wnioski, że najlepszym naturalnym, roślinnym środkiem piorącym jest korzeń mydlnicy.