Nadeszły mroźne dni, a wraz z nimi szalejące bakterie i wirusy.
Nadeszły mroźne dni, a wraz z nimi szalejące bakterie i wirusy.
Słuchacze III semestru technika farmaceutycznego, analizując różne cukry za pomocą polarymetru, szukali odpowiedzi na pytania:
Odliczanie do świąt czas zacząć.
Technik farmaceutyczny II rok na zajęciach wychowania fizycznego kształtuje wytrzymałość i zwiększa wydolność organizmu poprzez trening cardio.
Moździerz, zioła i mieszkanki.
Pracownia farmakognozji i nasi Słuchacze z drugiego roku technika farmaceutycznego, podczas zajęć z mikroskopem.
Dla naszych słuchaczy nigdy… Podczas zajęć z V semestrem technika farmaceutycznego, badaliśmy właściwości fizykochemiczne substancji leczniczych ich roztworów oraz preparatów roślinnych. Oznaczaliśmy gęstość za pomocą piknometru oraz areometru. Sprawdzaliśmy zanieczyszczenia substancji metodami zawartymi w FP XII. Słuchacze w czasie zajęć z zainteresowaniem wykonywali wszystkie doświadczenia. Lekcję prowadziła inż. Katarzyna Kraszewska??
„Jeśli myślisz, że dasz radę, masz rację. Jeśli myślisz, że nie dasz rady, też masz rację”
Podczas zajęć z zakresu apteki szkoleniowej słuchacze II roku technika farmaceutycznego zgłębiali wiedzę na temat wyceny leku recepturowego, jako preparatu sporządzanego w aptece na podstawie recepty lekarskiej. Dowiedzieli się, jakie składowe należy uwzględnić przy wycenie leku m.in taksę laborum czy marżę. Zajęcia prowadziła pani Katarzyna Grabowska #aptekaszkoleniowa
Słuchacze III roku Technika farmaceutycznego na zajęciach w pracowni analizy leków, badali właściwości fizykochemiczne substancji farmakopealnych, za pomocą różnych metod badawczych.
Poznawanie budowy ludzkiego organizmu.
Słuchacze II roku technika farmaceutycznego na zajęciach praktycznych z farmakognozji, pod okiem nauczycieli: Katarzyna Grabowska i Katarzyna Kraszewska, wykrywali w surowcach roślinnych materiał zapasowy- ziarna skrobi.